dobry posilekStopniowo, w ciągu 15 lat, David opracował szereg strategii, które skutecznie rozwiązują problem wagi, postrzegania ciała, przejadania się, niepohamowanego apetytu, emocjonalnego jedzenia i niekończących się diet. Kluczem było przekazanie faktów naukowych i psychologicznych w taki sposób, aby ludzie mogli to zrozumieć, zacząć działać i uzyskać pożądane rezultaty.

Na przykład, wiele ludzi stosuje dietę i ćwiczenia, ale nie chudnie. Dlaczego? Często ludzie skarżą się na oferowane przez nas wskazówki. Możliwe, że mają problemy trawienne. Może są rozdrażnieni i zmęczeni. Może mają suchą skórę i włosy. A potem patrzę na ich dietę i okazuje się, że jest ona wyjątkowo uboga w tłuszcz.

Nawyki żywieniowe i ich wpływ na nasze życie

Dlaczego tak się odżywiają? Robią to ponieważ mają, jak ja to nazywam „toksyczne przekonania na temat żywienia”, wierzą, że zawartość tłuszczu w żywności wpływa na zawartość tłuszczu w ciele. Właśnie do tej informacji się stosują.

Problemem jest wiara w ten mit, a w rzeczywistości brak tłuszczu w diecie może być powodem, dla którego nie możesz schudnąć. Jednym z objawów niedoboru kwasów tłuszczowych jest istotny przyrost masy ciała lub niezdolność do utraty wagi. Jest to sprzeczne z tym, w co wierzy wiele ludzi, ale dowody są jasne i jeżeli nie zrzuciłeś wagi pomimo iż zrezygnowałeś ze wszystkich tłuszczów, to może nadszedł czas, aby przemyśleć czy postępujesz właściwie.

„W takich sytuacjach muszę zrobić to co nazywam intelektualną interwencją”-mówi David. „To jest moja szansa na dostarczenie informacji…i sprawić, aby wiedzieli, że są to fakty, które pomogą im osiągnąć wymarzony cel. (Mówię im) „zróbmy eksperyment, ponieważ odchudzasz się w ten sposób od kilkunastu lat. Więc teraz będziemy włączać do twojej diety zdrowe, niezbędne tłuszcze przez następne kilka tygodni. Następnie zobaczymy jak się wskutek tego czujesz”

Najczęściej, dodanie z powrotem zdrowych tłuszczów do diety powoduje bardziej regularne wypróżnienia, poprawę samopoczucia, lepszą kontrolę apetytu, a ostatecznie utratę masy ciała.

David zauważa, że większość ludzi straciło połączenie z inteligencją ich ciał. Jak mówi: „Kiedy uporządkujemy swoją dietę i zaczniemy jeść zdrowszą żywność, aktywuje się w nas genialna mądrość”.

Większość ludzi je również zbyt szybko, a to zbyt odcina cię od wrodzonej inteligencji organizmu, więc spowolnienie tempa spożywania posiłku jest bardzo ważną kwestią, która pomoże przywrócić naturalne połączenie. Jeśli należysz do osób, które jedzą szybko i nie zwracasz uwagi co spożywasz, tracisz to co naukowcy nazywają fazą głowowa w procesie trawienia. Jest to świetne określenie na smak, aromat, przyjemność i satysfakcje, w tym bodziec wizualny, posiłku. Naukowcy szacują, że około od 40 do 60 % siły asymilacyjnej każdego posiłku pochodzi właśnie z tej fazy.

„Innymi słowy, wystarczy, że patrzysz na jedzenie i już leci ci ślinka”- wyjaśnia David. „Myślisz o jedzeniu i zaczyna burczeć ci w brzuchu. Trawienie zaczyna się w umyśle. Kiedy nie zwracamy uwagi na posiłek, rozregulujemy nasz naturalny apetyt. Na dodatek, jedzenie w szybkim tempie powoduje stres w naszym organizmie.”

Leave a Response